• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Potreben sovet za rasipan HARD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Imam eden star harddisk na Maxtor na servis mi rekoa deka najverojatno mi e
otkazana elektronikata. Jas sakam da go vratam vo zivot ili samo da si gi izvadam podatocite od nego. Imam slusnato deka moze da se stavi elektronika od drug i taka da si gi zemam podatocite. Ako znae nekoj sto go raboti ova neka slobodno neka pise. Fala odnapred
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
добро си слушнал, ако само електрониката откажала тогаш треба да најдеш само идентичен хард диск значи ист производител и капацитет и да ја замениш електрониката со исправна.
 

viktor

Intern
8 април 2007
36
0
viktor.lugola.net
Imam eden star harddisk na Maxtor na servis mi rekoa deka najverojatno mi e
otkazana elektronikata. Jas sakam da go vratam vo zivot ili samo da si gi izvadam podatocite od nego. Imam slusnato deka moze da se stavi elektronika od drug i taka da si gi zemam podatocite. Ako znae nekoj sto go raboti ova neka slobodno neka pise. Fala odnapred
Остави точен модел на хард дискот ако најдам нешто ќе те известам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Vo red ke gi proveram informaciite

Za modelot ke go pisam pokasno momentalno ne sum vo Veles a tamu mi e stariot hard.
Forumov e stravno ludnica mi trebase nesto vakvo , a dolgo vreme nemam sretnato. Mnogu ste cool. Fala:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,713
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно