• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потребен server administrator

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
Потребен ми е сервер админсистратор кој ќе ми помогне во поврзување на домен со впс. Проблемот е во днс

Доменот е на godaddy а хостингот на namecheap vps без cpanel и сетирањето мора да иде преку ssh.

Заинтерресирани нека ми пишат.

За цена ќе се договриме најмал проблем.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,644
1,102
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Ова личи на тривијален проблем искрено :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
Не знам каков е, хитно ми е, ако имаш познавање и желба за работа да се договориме.

Серверот е на centos 8
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,736
Членови
29,489
Најнов член
******
На врв Дно