1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Потребен ми е веб сајт

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Alex1986, 19 Јануари 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Alex1986

  Alex1986
  Intern

  12
  2
  19 Јануари 2009
  Zdravo,

  Vaka sakam da prasam nesto. Zainteresiran sum da otvoram web stranica. Znaci nesto makedonsko, u still na kajgana.com, tocka.com I slicno.
  Znaci bi mi trebale decki koi ke ja k seiraat tranicata, I da ja odrzuvaat sekojdnevno so novi informacii.
  Dali imate informacii sto kade i kako??
  Blagoradam
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Е што ти треба сеа луѓе или некоја информација?
   
 3. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
  Sakas da najdes decki samo za odrzuvanje ili i za pravenje web strana? Daj poopsirno malku razjasni...
   
 4. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Претпоставувам дека има само идеја па сака да праша што се му треба за да ја реализира. И каде би нашол луѓе, односно доколку има тука некој заинтересиран. Инаку со вакво објаснување за идејата тешко дека ќе ја реализираш, би требало да поставиш оглас во темата огласи ако веќе бараш вработени.

  А тоа од каде да земеш Веб хостинг еве другите може знаат подобро нека кажат.

  едит: Јас лично би се нафатил само ако е добро платено, но не верувам дека за ваква позиција би добил многу пари.
   
 5. Alex1986

  Alex1986
  Intern

  12
  2
  19 Јануари 2009
  Vaka, kako sto rece ti, vidi sega sto e situacijava, jas momentalno ( zadnive 2.5 godini ne sum vo makedonija, mislam rabotam vo stranstvo, i doagam doma na 3-4 meseci) i mene mi treba, nekoj ili nekoi decki, so koi ke se dogovoram za DOBRA PLATA ama i dobra web stranica. Znaci baram nesto, nekoj sto ke napravi takva web stranica, ( kajgana, tocka, idividi itn.) i sto ke ja obnovuva i odrzava sekoj den, znaci toa se poveke luge, e sega otkako bi se napravila taa dobra stranica, mene najbitnoto mi e da ima E-marketing, so koj bi zarabotil nesto. SEga jas imam nekoj kes vo mene i sakam da probam da investiram vo toa. Ali za toa mi treba dobri decki i jaka plata, sto sum siguren deka ne e sekoj za toa... dali me razbiras..
  E sega dokolku go najdam jas toj covek, ili grupa, mora da se dogovoram, znaci novi informacii, vesti, zaebancii bi moralo sekoj den da se menuvaat ili makar na 2 dena, znaci da ne bide se edno isto, kako da ne nabrojuvam nekoi nasi stranici, na koi edni isti informacii stojat po celi meseci....

  a za platata ke se dogovorime, otkako ke vidam so kogo sum i na sto sum...
  ali bi se dvizelo od 150-250evra, za da sedi doma, da pravi update na stranica i da seta niz internet za informacii, a ako ne e dovolno, kazi ti cena..
  pozdrav
   
 6. tinodj

  tinodj
  Gaining Experience

  82
  60
  16 Јуни 2008
  Јас можам да ти понудам готово решение ... во смисла на портал и тоа добро направен. Дизајнот треба да се дотера по твоја мера, зошто е правен за друг клиент. Воедно и добар хостинг и брзина на страницата независно од тоа колку посети ќе имаш.

  За одржување и дечки што ќе ти менуваат содржини ... барај и понатаму :) Тука не можам да ти помогнам. Ако си заинтересиран за првото, пиши на прајват па ќе се договориме.
   
 7. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  За одржување и за објавување вести и такви работи еве јас се пријавувам.
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  И јас се пријавувам за одржување.....иначе колку з аинфо имам одрчувано една таква страна со забавна содрчина.

  п.с командер ќе бидеме колеги:p
   
 9. Soldier

  Soldier
  Intern

  12
  1
  11 oктомври 2010
  Alex1986 pronajde luge sto ke ti ja azuriraat web stranicata ?
   
  1 person likes this.
 10. tinodj

  tinodj
  Gaining Experience

  82
  60
  16 Јуни 2008
  две години поминаа бе друже ... и да не нашол не му треба - види постот, јануари 2009.
   
 11. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  нов е овде и не му замерувај:LOL:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...