• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потреба од модератори (Бидете и Вие дел од Мак. ИТ Форум)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Се повеќе и повеќе бројот на корисници на ИТ форумот е во пораст и нормално на форумот му се потребни повеќе модератори за одржување и надзор. Затоа го поставуваме овој оглас да видиме, можеби некој од ВАС го има тоа што е потребно за еден модератор зависно за одреден форум било тоа да е на Софтвер форумот или Хардвер или пак Оперативни системи или пак посебно Линукс зависно од ВАС каде највеќе се наоѓате со вашите способности и skillz ;)

За да бидеш модератор потребно е и нормално некојси кодекс на однесување но тоа откако ќе се пријавите ќе дискутираме накнадно.

Пријава можете да пратите по пат на приватна порака или по пат на е-маил: [email protected], со предмет, на кој форум би сакале да станете модератор до било кој од модераторите или администраторите и за натамошни информации ќе бидете информирани...
Откако ќе аплицирате, вашите постови и однесувања на форумот ќе бидат на ревизија од страна на администраторите.

Администратори/Модератори (по азбучен ред):

- 386ka
- AMD_fan
- Aleks
- Alexandar
- COMANDER
- D
- drown
- DynamicMK
- fatal1ty_
- HijackHacker
- LiquidWorm
- Mr.Alien
- S
- theuredenik
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Повторно BUMP ...

Има потреба од нови модератори. Сите заинитересирани да го прочитаат првиот пост од оваа тема. При аплицирање ќе ве молам наведете и на кој дел од форумот би сакале/можеле да бидете модератори. Пожелно тоа да е оној во кој се сметате за најстручни и воедно сте најактивни.

Новите предлози ако бидат изгласани од постоечкиот staff ќе бидат ставени и на јавно гласање каде и останатите членови ќе можат да се изјаснат дали се сложуваат со поставување на тие членови за модератори.

Стефан.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
bump

Пријавените кандидати откако ќе пратат пријава ќе бидат на ревизија од другите админи/модови некој период. Кој ќе стане модератор ќе биде известен.

Благодарам
IT.com.mk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,593
Мислења
824,183
Членови
28,086
Најнов член
martinivs
На врв Дно