1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Потрага по матичен Сервисер v2.0

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 21 Мај 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,874
  2,993
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Daniel86 е на боледување, како што го сватив не определено.
  Имаме ли друг таков експерт што по дома работи со хардвер?
  Конкретно во случајов ми треба за дијагностика и тестирање на неколку матични, рам и графичка за исправност пред да одат на продажба.
  Јас немам време за тоа во моментов и по лесно ми е да платам некој што веќе има воркбенч и нема да му одземе многу време во местење.
   
  Последна промена: 21 Мај 2019
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,373
  920
  8 Декември 2009
  K2 лаптоп работат со лаптопи, на мене ми вратија еден тошиба со изгорена матична од мртвите. Контактирај ги, сигурно ќе ти завршат работа. Дечките се спремни со опрема и искуство.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,574
  11,356
  23 Јануари 2008
  Манга
  Шо матични, рам и графичка?
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,874
  2,993
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Десктопи се. 2-3 генерациипостари.
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,574
  11,356
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  565
  276
  5 ноември 2013
  Машко
  Daniel86: Poradi opravdani pricini, ne moze da servisira nisto drugo osven lap topi.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,874
  2,993
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  :(
   
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  920
  1,458
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Исто и јас барам сервисер за графички првенствено ама и за матични плочи
  Искрено мерак ми е да му дадам кеш на некој од форумов наместо на фирмиве
   
 9. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  240
  171
  15 ноември 2015
  Машко
  Sto e so Daniel? Ne e dobar nesto ili?
   
 10. tomi

  tomi
  Guru

  9,879
  9,115
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Alkon-PC pozadi univerzalna, toplo gi preporacuvam
   
  -={K-O-R-U-N}=-, flashgordon007 и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 11. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  481
  518
  15 Септември 2012
  Машко
  +1
   
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,874
  2,993
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дајте локаицја на гугл мапс да ве мувам.
   
 13. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,522
  1,600
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Клик.

  Screenshot_6 (Medium).png
   
  На skullmonkey и b.a им се допаѓа ова.
 14. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  995
  1,129
  11 Март 2011
  Спроти детската градинка „Кочо Рацин“, позади универзална
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 15. architect

  architect
  Unstoppable

  1,921
  2,268
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Одма до ЕСП школа за јазици и компјутери
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tomi

  tomi
  Guru

  9,879
  9,115
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Ete go i majstorot pred dukan :)
   
 17. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Само да потврдам за Алкон сервис дека се супер момците. До сега 5-6 работи ги имаат средено без никаква забелешка.
   

Сподели

Вчитување...