• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потпишан договор за соработка со iDevelop

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Денеска и официјално беше потпишан договорот за соработка помеѓу IT.com.mk, бренд на IWM Network Д.О.О. и компанијата iDevelop А.Д. од Скопје.

Целта на оваа соработка, првично склучена на три месеци со можност за понатамошно продолжување е објавување на содржини спонзорирани од iDevelop кои ќе го потикнат развојот на е-бизнисот и интернет маркетингот во Македонија и ќе се сконцентрираат на објаснување како бизнис менаџерите можат да го искористат веб присуството за да ги подобрат своите понуди и услуги.

Постојат реални шанси соработката да прерасне во нешто поголемо земајќи ги во предвид заедничките ставови на двете компании за големата потреба на искористување на потенцијалот на е-комерцот во Македонија.

Повеќе информации во официјалното соопштение за јавност.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Супер :bravo::bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно