• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потпис - НЕ

Статус
Затворена за нови мислења.

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Најверојатно се мисли на Atachment, така неможи.
А сликите во потпис сите ги влечиме од негде на друго место хостирани.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@COMANDER

Да, да, тоа го знам. Него ме интересираше зш вели дека неможам да ставам слика во потпис. Дали се мисли на атачмент како што кажа Taurus?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
@COMANDER

Да, да, тоа го знам. Него ме интересираше зш вели дека неможам да ставам слика во потпис. Дали се мисли на атачмент како што кажа Taurus?
Да, се мисли на атачмент :) Мислам, и да сакаш да ставиш не би требало да успееш, а што се однесува до *hot linking* дефинирано е во правилата :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,184
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно