• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Potpis na forum

  • Ја почнал/а темата
  • #1

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
videte sega na phpbb forumot potpisot se pojavuva ako imas 500 bukvi, kako da se smeni da ne e na 500 po moj izbor da go napravam?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Brat procepkaj,razgledaj malce vo control panelot sigurno ke najdes.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Сите сакаат на готово, да им кажеш вака е и толку, утре ќе отворат друга тема за друго прашање. На крај краева отворете една тема phpbb форум и пишувајте ги сите проблеми таму, или пак контактирајте некој од лицата кои што се во сервисот на вашиот хостинг.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Сите сакаат на готово, да им кажеш вака е и толку, утре ќе отворат друга тема за друго прашање. На крај краева отворете една тема phpbb форум и пишувајте ги сите проблеми таму, или пак контактирајте некој од лицата кои што се во сервисот на вашиот хостинг.
така е доколку не се лажам ова е 2 или 3та тема на борис за phpbb
друже се има до документацијата отвори во ACP и чачкај се ке најдеш што си барал и не си барал :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Прво на форумот најди си македонски превод ако добр оне го бладееш англискиот и потоа кога се во администрациониот панел ќе биде на македонски се ќе ти се разјасни која опција за што е...
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
Прво на форумот најди си македонски превод ако добр оне го бладееш англискиот и потоа кога се во администрациониот панел ќе биде на македонски се ќе ти се разјасни која опција за што е...
И ти малце македонскиот :)
И да смени преводот на форумот, може повеќе да се збуни затоа што на нашите преводот им е никаков...

Оди во администрациониот панел, па од менито General Admin избери Configuration и барај надолу имаш „User and Forum Basic Settings“ и таму има да подесиш колкава сакаш да е големината на потписите.

И пред да побараш помош прво провери убаво на сајтот, прогуглај, па прашај овдека доколку не најдеш решение на твојот проблем.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Можеби има некои грешки во преводот, но сепак за должината на потписот убаво е преведено и објаснето:

Код:
Максимална должина на потписи
Максимален број на букви во членските потписи
А на англиски се наоѓа во: Admin Panel->Configuration->и:

Код:
Maximum signature length
Maximum number of characters in user signatures
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,923
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно