• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Постоље за лаптоп?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
217
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Во размислување сум да нарачам постоље за лаптоп. Да не случајно може да се купи во МК, или од Амазон да земам?

Дали би зеле и ако да, какво би преопрачале?

Онакво што е со прерамки па се потпира на желудец?
Или можда е сепак подобро е она на ногари како мала масичка што личи?
Или можеби она со ногари кои имаат зглобови?

Дали сте пробале нешто вакво?

Имам дома парче сунгер, уствари перница на која го ставам лаптопот ама пак ми се прегрева алатот :eek:h::eek:h::eek:h:
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,541
2,540
Разгледај во iStyle, носат TwelveSouth и Griffin. Јас би го предложил HiRise моделот, одлично изгледа и дефинитивно ќе добиеш подобра вентилација.

Друга опција ти е да си направиш сам - парче лим (бар два милиметри дебело), два пати свиткано, и имаш копија на RainDesign mStand. Јас така направив, и сум прилично задоволен, ако моментално не го користам постољето и не ми е потребно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
217
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Разгледај во iStyle, носат TwelveSouth и Griffin. Јас би го предложил HiRise моделот, одлично изгледа и дефинитивно ќе добиеш подобра вентилација.

Друга опција ти е да си направиш сам - парче лим (бар два милиметри дебело), два пати свиткано, и имаш копија на RainDesign mStand. Јас така направив, и сум прилично задоволен, ако моментално не го користам постољето и не ми е потребно.
Ок, овие се троа едноставни во дизајнот, само метално постоље. Јас мислев дали има во МК, со ногари за да можам да гледам лаптоп додека седам на кауч или во фотеља.

Нешто вака можеби

https://www.amazon.com/dp/B01C802K52/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1&pd_rd_i=B01C802K52
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,541
2,540
Ако не ти смета лаптопот да не ти е на фотељата/каучот, имаш уште поефтина алтернатива овде. А најслично до ова твоево ми изгледа ова.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,368
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно