1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Постери од игри за печатење

Дискусија во форумот 'Игри' започната од ARMac, 14 Март 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,789
  6,323
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ако имате постери со големи димензии (дигитални слики) од промо материјали, мапи од in-game worlds и слично или знаете каде да најдам, споделете. Сакам ем да штампам ем колекција да имам.

  Ова се намалени големини, за фул сајз има линкови доле.

  [​IMG]  [​IMG]

  Линк 1
  Линк 2
   
  На Costigan_Jr, JensenInterceptor, Lazarko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  261
  269
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Кај планираш да ги печатиш и дали би ги врамувал или би ги лепел како класичен олдскул постер :cool:
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
  И јас сум заинтересиран!!! Сеа неам место али коа ќе иам сакам цела соба и делот за снимање на јутуб евентуално да ги уредам со постери ^_^ ќе помогнам некој ден со линкови сигурен сум дека можам да ископам од редит или негде.

  EDIT: лесно беше да се најде
  Video Game Posters
  Vintage video game posters
  Gaming Posters
   
 4. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  355
  479
  2 Септември 2012
  Машко
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,789
  6,323
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па незнам ќе одам да се распрашам по графикиве. Не планирам во стакло да ги ставам има едни како пластики со кои ги оптегнуваш на ѕид. Ќе постирам слика после.

  Скенови се повеќето. Нема да се испечатат убаво. Башка во магнаскен ми рекоа дека треба да биде резолуцијата огромна, нешто како сликите на атачмент во првиот пост. Пинтерест не го сфаќам ме носи на друго место на секој клик :/

  Го видов, добра работа за порачка. Само да видам дали кај нас ќе биде поефтино.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,659
  2,469
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Сакаш од Witcher 2?
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,789
  6,323
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во моментов несакам печатени, само дигитални. Кога ќе се селам да ама незнам кога ќе е тоа.

  Ми треба графика, не скенирани, над 8MP. Нормално ќе ги споделам некаде за сите.


  Инаку еве колкави се

  [​IMG]
   
  На Banjifiko и cele_x им се допаѓа ова.
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,659
  2,469
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Зошто помисли дека се печатени? :) Дигитални се, ги добив со играта, нешто Enhanced Edition или слично беше..

  Еве ги, ако ти фаќаат око да ги закачам негде

  Annotation 2019-03-16 111124.jpg Annotation 2019-03-16 111156.jpg Annotation 2019-03-16 111218.jpg Annotation 2019-03-16 111239.jpg
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 9. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  357
  447
  13 Јуни 2012
  Машко
  Фајловите се од 6 до 30мб, одлични за принт. Ако некој ги сака ќе ги закачам на драјв.
   

  Прикачени датотеки:

  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,789
  6,323
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Е зошто де. Хехе. Ај кога ќе можеш качи ги негде да ги земам wetransfer или нешто, па јас ќе ги шернам кога ќе соберам повеќе.

  Јес плиз
   
 11. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  357
  447
  13 Јуни 2012
  Машко
  Пратено ПП, ако некој друг ги сака нека ми пише, да не постирам јавно линк, ќе ви пратам порака. Околу 900mb се сите.

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,659
  2,469
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Еве ги: The Witcher 2 posteri.zip
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,789
  6,323
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер

  Фала дечки. Од понеделник ми ветија мапи од разни игри и универзуми. Ќе споделам штом ќе имам се.
   
  krema, NecrotoX и на toshex им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ''TcM>>
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,058
 2. NanoCell
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,249
 3. Bozter
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  429
 4. olikomerc
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,005
 5. Software
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,439
Вчитување...

Сподели

Вчитување...