• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поставување слика во mail

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Како се поставува слика во mail, исто како што поставуваме тука во самиот пост. Не зборам за attachment.
Би замолил ако некој знае нека објасни.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Можеш со едноставно копирање на сликата, значи сликата не линкот и paste во пораката со напомена дека работи само преку IE

Мораш претходно да ја качиш сликата на некој бесплатен хостинг за слики како freeimagehosting.net ili imageshack.us
tested...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Можеш со едноставно копирање на сликата, значи сликата не линкот и paste во пораката со напомена дека работи само преку IE

Мораш претходно да ја качиш сликата на некој бесплатен хостинг за слики како freeimagehosting.net ili imageshack.us
tested...
Фала DynamicMK, пробано работи вака
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,246
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно