• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поставување клипови на Instagram од компјутер?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
249
57
Сакам од компјутер на Инстаграм да поставувам повеќе клипови во еден "албум" истовремено (multiple video clips) но никако да успеам,пробав со Gramblr но може да се поставува само по еден клип,пробав со повеќе Андроид емулатори меѓу кои и BlueStacks но кога ќе се одбере за уплоадирање закочува и се исклучува самата апликација,или пак кај некои не ни започнува уплоадирањето и сл.
Дали некој успеал или има некоја идеа на кој начин би можел да го средам ова?
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,476
4,066
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Ако си на Windows 10, пробај преку официјалната Instagram апликација на Windows Store...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,764
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно