• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поставен рекорд во продажба на Warcraft account

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве една интересна информација. Поставен е рекорд во продажба на Warcraft account. Овој account е продаден за 7000 евра. За оваа сума на пари новиот сопственик добил Zeuzo карактер на 70-то ниво.

Цената била толку висока поради фактот што Zeuzo поседувал magical items, including the twin Warglaives of Azzinoth, работи кои ги имаат само неколку играчи од вкупно 9-те милиони активни играчи.
Повеќе околу овој трансвер тука
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Еве една интересна информација. Поставен е рекорд во продажба на Warcraft account. Овој account е продаден за 7000 евра. За оваа сума на пари новиот сопственик добил Zeuzo карактер на 70-то ниво.

Цената била толку висока поради фактот што Zeuzo поседувал magical items, including the twin Warglaives of Azzinoth, работи кои ги имаат само неколку играчи од вкупно 9-те милиони активни играчи.
Повеќе околу овој трансвер тука
многу интересно ! Значи до кај дојде играва :LOL: а дали може и да ја изгуби таа моќ ?

едитирано: му го одземале accountot на купувачот после 5 дена затоа што Blizzard не дозволуваат такви транзакции.. :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
едитирано: му го одземале accountot на купувачот после 5 дена затоа што Blizzard не дозволуваат такви транзакции.. :LOL:
Штета. А баш помислив дека се опарил човекот. А дали знаеш што се случи со парите? Мислам дали продавачот му ги вратил на тој што го купи accountot? :rolleyes:
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Лелеее.... 7000 евра... ц ц ц ц Значи до кај отиде играва...
Моќта не може да ја изгуби, ама многу често се менува опремата, така да во скоро време оваа опрема ќе биде многу послаба од новите кои ќе искочат... Така да, облека е у прашање, не моќ, затоа оправдано што ги дал парите

LOL се зезам мн јасно : ))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,062
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно