1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Постари PC компоненти

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од pacerMK, 20 Јануари 2020.

Тагови:
 1. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  107
  158
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  Здраво друштво. Би ве замолил за една брза проценка на следниве компоненти, па ако има некој заинтересиран може да ме контактира во ПП.

  Intel Core i5 3570 3.40Ghz
  16 GB Corsair Vengeance DDR3 @1600Mhz
  MSI Z77A-g41
  ASUS GTX 770 DirectCU II 2GB

  Деловите се 100% исправни и тестирани.
   
  На Zaree и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  431
  239
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
   
 3. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  714
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  3 богородици од мене за рамот. Ако одговара резервирај.
   
 5. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  107
  158
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  Останаа уште рам и графичка.
  Рам - 3000
  Графичка - 2500
   

Сподели

Вчитување...