1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Постара конфигурација без CPU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StalkeR, 21 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,008
  3,638
  5 Декември 2009
  Машко
  Имам еден стар компјутер што фаќа прашина дома...
  Се работи за амд конф (не памтам што беше точно процесорот, но знам дека е дефект односно премногу качува температура и гаси).
  Мб: foxconn p61mv
  рам: 2 x 2GB DDR2 800Mhz
  Мрежна картица на пци.
  гпу: MSI 9600GT (мислам дека беше 256MB). Само е скршено пластичето што стои покриен кулерот. Заменета и е паста.
  куќиште: Delux со напојување Hantol.
  IMG_20190721_125818.jpg
  IMG_20190721_125906.jpg
  IMG_20190721_125918.jpg


  Цена: 1600 денари комплет.
   
 2. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  191
  103
  7 Март 2015
  Продаваш една плочка рам?

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,008
  3,638
  5 Декември 2009
  Машко
  Преферирам да се даде целосно, но доколку не се даде за брзо може да оди и една плочка само.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На dule_ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...