• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Постар хардвер/MB/GPU/RAM....

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
790
1,032
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Продавам повеќе ствари, исправни се тестирани.

Струен кабел 100мкд
DVI-D кабел 100мкд
VR set за телефон I-JMB 300мкд
PSU SET 300мкд
Gembird USB 3.0 enclosure 300мкд
Џојстик за компјутер 300мкд
Spec lin AC adaptor/ L5A-120080R 100мкд
VGA кабел 100мкд
Графичка Sapphire Radeon HD 4890 1Gb DDR5 1000мкд
Графичка Nvidia gs 7300 200мкд
Графичка nvidia geforce4 mx 440-8x 200мкд
Кулери DUAL-X извадени од R9 270 200мкд
Џоистик Runble Force 300мкд
Пиштол за лепење JoDER 100мкд мн малку користен
3x Кулери 12" 100мкд парче
Матична Intel LGA 775 со целерон процесор и кулер комплет 500мкд
Матична Gigabyte GA-M52L-S3 со процесор AMD Athlon x2 и кулер 500мкд (матичната е со два подуени кондензатори се гледат на сликата но фунционира)
Riseri PCI-E extende 300мкд
интел кулер lga 1155 100мкд
RAM DDR2 4x1Gb 250мкд парче
RAM DDR3 Sector5 2x2GB 1333 500мкд
viber_image_2021-12-05_20-35-31-865.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-32-549.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-33-443.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-35-676.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-35-727.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-35-776.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-36-118.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-36-379.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-38-283.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-38-382.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-38-765.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-39-099.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-39-630.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-39-860.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-40-311.jpg
Мислењето е автоматски споено:

viber_image_2021-12-05_20-35-40-370.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-40-451.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-40-665.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-40-741.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-40-892.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-41-053.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-41-187.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-41-319.jpg viber_image_2021-12-05_20-35-41-447.jpg
 

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
790
1,032
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
076 227 391 Пепи
Мислењето е автоматски споено:

intel cpu fan и 12" fans 3te parcinja резервирани за iface
Sapphire Radeon HD 4890 резервирана за dashbog
Мислењето е автоматски споено:

Gamebird enclosure i strujniot kabel резервирани за mazaa
Мислењето е автоматски споено:

пиштолот резервиран за alkibijad01
 
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
586
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Шо го сторе море кабелот... и сега ќе речиш кој кабел!?
па DVI пошто мислем дека е тој без додатни пинови над и под долгиот попречен...

ако е уште тука од двете страни е таков DVI сторен или ???
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,163
Мислења
879,437
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно