1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Постар и понов Linksys

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од filipvselena, 9 Февруари 2015.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Здраво

  Незнаев кај да постирам па затоа решив да отворам нова тема. Моментално имам Linksys Е900 бежичен рутер кој супер ме служи. Деновиве ми понудија да ми дадат Linksys WRT610n кој технички е постар модел но појак. Ме интересира дали вреди да се направи ваква замена?Како што прочитав WRT610n е меѓу првите рутери кој го подржуваат Wireless N стандардот во 2008 година некаде па се тоа ме двоуми дали тоа ќе го афектира перфромансот и сл.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  WRT610N е dual-band гигабитен додека е E900 single-band мегабитен. Генерациски се блиску, WRT610N има 64MB RAM наспроти 32MB но имаат различни процесори. Ако ти е за играње ентузијастички со third-party firmware смени го ќе добиеш подобро, ако не те интересираат такви работи тогаш не ти треба.
   
Слични теми
 1. CIA
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,178
 2. ace_joker_bt
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,315
 3. LaLi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,119
 4. LadiC
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,964
 5. LaLi

  Linksys E2500

  LaLi, 24 Април 2012, Во форумот: Wi-Fi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  487
Вчитување...

Сподели

Вчитување...