1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Постапка од woocommerce до поврзување со CaSys

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од gaga89, 29 Јануари 2019.

1. gaga89

gaga89
    Intern

3
    0
    22 Февруари 2018
    Ве молам некој да објасни што се прави откако на wordpress страна ќе инсталираш и сетираш woocommerce која е понатака постапката за поврзување со банка (за Македонски пазар) за да може да се пушти страната да функционира за продажба на производи??

Еве на сликата кој можности ми ги нуди плагинот за плаќања. Што понатака ? :D

Прикачени датотеки:

2. Pulse

Pulse
    Practice makes perfect

1,231
    1,244
    26 oктомври 2014
    Машко
    Full Stack Web Developer
    За касис ти треба да имаш регистрирано фирма.
    Доколку немаш веќе, заврши го тој чекор пред да продолжиш понатаму.

3. gaga89

gaga89
    Intern

3
    0
    22 Февруари 2018
    Добро, регистрирам фирма и посднесувам барање дп КАСИС понатаму...?

4. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,185
    23,795
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    На shooter му/ѝ се допаѓа ова.
  5. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,414
    597
    3 Мај 2010
    Машко
    Треба да имаш фирма, да одиш во банка која има соработка со CaSys, да ти одобрат, се договориш, ти даваат информации за имплементација(е тогаш го конфигурираш плангинот), потенцијално ти одобруваат, ти даваат нов пасворд кој го ставаш во плангинот и цепаш.
    Зависи од среќа и луѓе како имаш, и досега до каде во процедурата си и што имаш веќе. Од извори месец-месец и пол било процедура со веќе направена фирма. Колку е ова точно не можам да гарантирам, досега само сум имплементирал касис(плангино), а не сум правел фирма па и да терам работи со банки да имам јас продавница која работи со CaSys. Затоа и неможам да тврдам колку и што ќе ти фати, ама "работата" со скриншотот е веќе на финишот.

На shooter му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...