1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Постапка од woocommerce до поврзување со CaSys

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од gaga89, 29 Јануари 2019.

 1. gaga89

  gaga89
  Intern

  3
  0
  22 Февруари 2018
  Ве молам некој да објасни што се прави откако на wordpress страна ќе инсталираш и сетираш woocommerce која е понатака постапката за поврзување со банка (за Македонски пазар) за да може да се пушти страната да функционира за продажба на производи??

  Еве на сликата кој можности ми ги нуди плагинот за плаќања. Што понатака ? :D
   

  Прикачени датотеки:

 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,262
  1,311
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  За касис ти треба да имаш регистрирано фирма.
  Доколку немаш веќе, заврши го тој чекор пред да продолжиш понатаму.
   
 3. gaga89

  gaga89
  Intern

  3
  0
  22 Февруари 2018
  Добро, регистрирам фирма и посднесувам барање дп КАСИС понатаму...?
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,841
  26,081
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На shooter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
  Треба да имаш фирма, да одиш во банка која има соработка со CaSys, да ти одобрат, се договориш, ти даваат информации за имплементација(е тогаш го конфигурираш плангинот), потенцијално ти одобруваат, ти даваат нов пасворд кој го ставаш во плангинот и цепаш.
  Зависи од среќа и луѓе како имаш, и досега до каде во процедурата си и што имаш веќе. Од извори месец-месец и пол било процедура со веќе направена фирма. Колку е ова точно не можам да гарантирам, досега само сум имплементирал касис(плангино), а не сум правел фирма па и да терам работи со банки да имам јас продавница која работи со CaSys. Затоа и неможам да тврдам колку и што ќе ти фати, ама "работата" со скриншотот е веќе на финишот.
   
  На shooter му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...