1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пост мета?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од coNNectMKD, 4 Март 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Знае некој како да го тргнам ова > Posted on ...[​IMG]
  Незнам зашо на темава заглавив.. Категорија и остали глупости тргнав, ова не ми фаќа.
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  css dispay: none

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 3. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
 5. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Го избришав цел ред...

  <div class= "post-meta">
  <?php bulk_time_link(); ?>
  <?php bulk_posted_on(); ?>
  <?php bulk_entry_footer(); ?>
  </div>

  Не сака ништо, џабе му ставам функции..
   
 6. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  [​IMG]

  ontopic:
  оди на „Posted on“ десен клик, инспект, копирај цсс селектор и само така ќе го фатиш точно, ако веќе сакаш со цсс да го криеш.
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Пробав брат ама упорно не го трга..
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,030
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Во темплејт најди get_post_meta и избриши ја цела линија...
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  736
  680
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  дан имаш кеш? :mario:
   
 10. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  На мрежа е некаде да го провериме или локално?

  Ако е локално - која тема ја користиш?
   
 11. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Го тргнав момци, фала ви. Цел ред го избришав: автор, датум, категорија...

  И онака не ми вршеше работа.

  Иначе фрее тема е некоја со елементор.
   
  На Fatal1ty_ и Oliver! им се допаѓа ова.
 12. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  Don't do !important unless really, really, but really necessary.
  Eventually ќе си к'цате главата од тоа.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...