• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последен поздрав

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,042
4,294
SK
@marv

Со секакви ликови сум имал работа на форумов, но досега никого немам ставено во игнор сетирањата... Што да кажам. Лик си кој игнорира факти додека упорно досаѓаш со празни реплики и демагогија. Те доживувам како досаден адвокат кој незаењето на правото го компензира со заморна упорност и кога ќе се исфрустира - со повремени навредувања. Без навреда но ти си ми најдосадниот карактер на форумов. Заморно досаден си. Досадно замараш. Така те доживувам. Не дека си најзлобниот oвде пошто дефинитивно има многу позлобни. Не си ни некој трол, за тоа па треба имагинација (која тебе очајно ти фали). Тие троловите знаат да се интересни, па дури и злобните ликови знаат да се интересни (понекогаш). Но ти... Ти едноставно си досаден на најлошиот можен начин, досадно си досаден...

Секоја форумска средба, секој муабет со тебе, секогаш сум нет минус. Изгубено и непродуктивно време од секој аспект. Едноставно немаш потенцијал за квалитетен муабет. Ниту човек може да научи нешто корисно од тебе, ниту ме да провоцираш (позитивно де) за да научам нешто повеќе. Нема ништо корисно или макар забавно, од комуникација со тебе... Едноставно си тапа.


Сето тоа генерално немаше да биде проблем лагано да продолжам да те игнорирам без вакви финалности. Но ја надмина границата кога ова последново навредување и досаѓање, го комбинираше со плачење кај модератори. Знаеш, не ми смета различно мислење но ми смета кога нема фер плеј во ситуации кога лик како тебе прво се закача а потоа пријавува реплики. Немам ни причина ни потреба да те трпам да провоцираш и да навредуваш - а ако не можам ниту да ти реплицирам без да плачеш и да се жалиш на постарите чичковци дека те закачаат „лошите“ деца, епа тогаш едноставно нема потреба ни да сум свесен за твоето постоење на форумов. Размислив без брзање и... Тоа е тоа. Не губам ништо а добивам мир од твоите смарања и тупења.

Биди здрав и жив, но навистина не можам да кажам дека ќе ми недостигаш. :)


И да... Се разбира. Пред кликање на игнор копчето фер е да ти оставам можност и тебе да се поздравиш.
Мислам ако имаш нешто да додадеш. Веројатно подобро не, но тоа си е твое. Како и да е, нема да го здржувам здивот дека завршниот збор би ти бил макар малку интересен... Ама ете, од куртоазија.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,132
2,538
Лажеш. Патолошки лажеш. И извртуваш и тези, и муабети и дешаванки. Јебига, confirmation bias ти е јака страна. Земи прочитај назад на темана сѐ ти е објаснето, и од мене, ете и од модераторот, кој сам се уклучи во дискусијата, добивме двајцата "опомена", и ти си ја побара бељата. Се бодеше бре сине се бодеше.

ФАКТ 1: Поторно ли треба да објаснам дека не сум се ни жалел (дај боже да не оставеа да те растртам), нит плачел (за ова немаш физички доказ), нит сум те пријавил. Само скренав внимание, кој и како СЕКОГАШ прв почнува да се БОДЕ, па после му е крив цацко.

ФАКТ 2: Не сум пријавил ни една од репликите. Може лесно да се провери и повторно ќе излезеш лажго.

ФАКТ 3: Ниеднаш не сум те навредил на прва или прв (уствари може и се случило, еве незнам, ако конзистентно си повторувал некоја зелена па немало што да почнувам со убаво). Но пошто тебе фитилчето ти е кратко, и само се преправаш дека си смирен, елоквентен лик всушност се палиш ко шибица, многу лесно се излетуваш со психо анализи, и после го јадеш нормално. Го изеде така добро на неколку тематики на форумов (не од мене, еве мене тргни ме на страна), и нормално не призна, ама јас па мислев досега ќе се исклучеше сам од срам :) Ама не, секогаш си наоѓаш нова и нова тема (најчесто во не ИТ област) во која се обидуваш да се направиш најпаметен, најначитан, нај сѐ.... Има синдром бе дечко у психоанализа за тоа.

ФАКТ 4: Никој на форумов, освен со тие што се знам и приватно, неможе да ми недостигаат, најмалку ти. Ако така го доживуваш овој виртуелен свет, онда како го викаат она „Имаш проблеме са собом“.

Дечко прај што ти е мило бре. Ти имаш проблем со мене, јас со тебе не. Дури морам да признаам дека и интересен си ми со понекој добар лапсус (најблаго кажано) одвреме навреме. Знаеш добро да ме изнасмееш.

Поздрав (прв или последен само времето ќе покаже).
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,125
3,317
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
MSI GeForce 8800 GTS (NX8800GTS-T2D512E-OC)
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Дај бе сменете насловот помислив умрел некој пу-пу скраја да е, многу морбидно делува. :(
Порано само по весници се читаа вакви зборови... :cry:
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
876
720
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Без нервози, имаш игнор копче, ја така направив со него.
@marv

Со секакви ликови сум имал работа на форумов, но досега никого немам ставено во игнор сетирањата... Што да кажам. Лик си кој игнорира факти додека упорно досаѓаш со празни реплики и демагогија. Те доживувам како досаден адвокат кој незаењето на правото го компензира со заморна упорност и кога ќе се исфрустира - со повремени навредувања. Без навреда но ти си ми најдосадниот карактер на форумов. Заморно досаден си. Досадно замараш. Така те доживувам. Не дека си најзлобниот oвде пошто дефинитивно има многу позлобни. Не си ни некој трол, за тоа па треба имагинација (која тебе очајно ти фали). Тие троловите знаат да се интересни, па дури и злобните ликови знаат да се интересни (понекогаш). Но ти... Ти едноставно си досаден на најлошиот можен начин, досадно си досаден...

Секоја форумска средба, секој муабет со тебе, секогаш сум нет минус. Изгубено и непродуктивно време од секој аспект. Едноставно немаш потенцијал за квалитетен муабет. Ниту човек може да научи нешто корисно од тебе, ниту ме да провоцираш (позитивно де) за да научам нешто повеќе. Нема ништо корисно или макар забавно, од комуникација со тебе... Едноставно си тапа.


Сето тоа генерално немаше да биде проблем лагано да продолжам да те игнорирам без вакви финалности. Но ја надмина границата кога ова последново навредување и досаѓање, го комбинираше со плачење кај модератори. Знаеш, не ми смета различно мислење но ми смета кога нема фер плеј во ситуации кога лик како тебе прво се закача а потоа пријавува реплики. Немам ни причина ни потреба да те трпам да провоцираш и да навредуваш - а ако не можам ниту да ти реплицирам без да плачеш и да се жалиш на постарите чичковци дека те закачаат „лошите“ деца, епа тогаш едноставно нема потреба ни да сум свесен за твоето постоење на форумов. Размислив без брзање и... Тоа е тоа. Не губам ништо а добивам мир од твоите смарања и тупења.

Биди здрав и жив, но навистина не можам да кажам дека ќе ми недостигаш. :)


И да... Се разбира. Пред кликање на игнор копчето фер е да ти оставам можност и тебе да се поздравиш.
Мислам ако имаш нешто да додадеш. Веројатно подобро не, но тоа си е твое. Како и да е, нема да го здржувам здивот дека завршниот збор би ти бил макар малку интересен... Ама ете, од куртоазија.
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
809
396
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
223
122


Обожавам кога возрасни (ваљда татковци) си прават драма како 13 годишни тинејџерки јавно на форум :D :D :D
Јеби га,одамна е поминато времето кога мажите решаваа машки проблеми на машки начин без разлика дали со муабет очи у очи или со тупаници.Се се сајбер дипломати и сајбер мафијаши више

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
876
720
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
995
1,701
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Darth Maul vs Yoda :)

May the force be strong with you @marvdownload.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,042
4,294
SK
Достате бе со „терминални болести“.
Не гледате дека локацијата е фајт клаб? Иии, респект да се немало кон (црн) хумор. :geek:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,658
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно