1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

После затварање на програми што произведуваат звук

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Andrej666, 11 Мај 2015.

 1. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Вака пред некој ден забележав како некое зуење кога ќе затворам MPC-HC.На скајп кога ќе го прекинам повикот.Звучна карта немам.
   
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,105
  3,466
  7 ноември 2014
  Машко
  На слушалки?

  Пробај намали глас. :)
   
 3. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Не,Џабе
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Изгаси Playback Volume во сетинзите на микрофонот.
   
 5. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Пак исто.
   
 6. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,444
  3,164
  24 Септември 2012
  Маусот и тастарурата извади ги.
   
 7. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Трол?
   
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Tргни го фиксниот телефон на понастрана од звучниците.
   
 9. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  И пак исто :( сега пробав и со слушалки пак исто
   
  Последна промена: 11 Мај 2015
 10. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,444
  3,164
  24 Септември 2012
  Не. Често знае маусот да го прави тоа. Менување на порта го поправа проблемот.
   
  На Andrej666 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Дали кога го мрдаш маусот лево десно се појачува зуењето?
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Не зуењето е многу кратко од прилика 2 секунди ама многу ме нервира.
  Извини.
   
Слични теми
 1. Chejo
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,179
 2. sergio
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,172
 3. DJAMBAZ
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,282
 4. MasteR_#0
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,155
 5. pane96
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  620
Вчитување...

Сподели

Вчитување...