1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

После инсталација iDeneb 1.4_10.5.6 застанува на Verifying DMI Pool Data ....

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од NERD., 11 Јуни 2010.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Го даунлодирав и инсталирав iDeneb 1.4 10.5.6, го рестартирав и наместо да се подигни застанува на Verifying DMI Pool Data ..... Најдов уште неколку луѓе кој го имаат истиот проблем. Еден од нив го решил проблемот со реинсталирање на кернелот. Од Ванила во Вуду. Ако знае некој како да го реинсталирам добро би било да ми помогни. :chudenje:
   
 2. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Целосна реинсталација на ОСот. И при кустомајз скринот влези тамо и најди 9.5.0 најдобар е за сега најстабилен. позз
   
 3. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Го решив овој проблем сега има друг проблем. Додека бутира замрзнува кај apple логото... :S
   
 4. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,198
  1,206
  2 Август 2009
  И јас го имав истиов проблем пред некое време..Немаш погодено некој драјвер или имаш пропуштено да инсталираш..ако не те мрзи кажи кои ги инсталира?
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Ах појма немам кој беа :S
   

Сподели

Вчитување...