• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Посети на страна и број на коментари

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
1.mi treba skripta za poseti na strana....najdov nekoi koi usvari brojat reload na stranata t.e mene mi e napravena koga ke kliknes link mi se otara pak cela i eden posetitel usvari pravi poseti tlku kolku sto linka kliknal i imam mnogu posetenost taka....hahaha....ima li nekoj nacin spored IP adresata ili ne znam kako da broi poseti na strana...posle 1 den t.e 24 casa da se resetira toa i ako toj so taa IP vlegol pak da go broi...ne znam dali me svativte :D

2.odete na http://*******com/ ke vidite deka ima link nad sekoja slika koga ke ja otvorite ima ako e album dwnload i pesnite i pod nego komentar....mucno e celo vreme da otvaram i da proveruvam dali mi ostavil nekoj komentar....ima li skripta koja ke proveruva i broi kolku komentari ima sekoj artikl
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
..ima li nekoj nacin spored IP adresata ili ne znam kako da broi poseti na strana...posle 1 den t.e 24 casa da se resetira toa i ako toj so taa IP vlegol pak da go broi...ne znam dali me svativte :D
Што имам користено бројач од breavnet, проблемот беше што IP адресите се променливи, па за да знае бројачот дали некој били порано на таа страница користеше cokies. Ама од кога корисниците одвреме навреме(или секогаш) ги бришеа, потоа ги регистрираше како уникатни посетители.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,084
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно