• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Посебна под-категорија за туторијали

Дали треба да има посебна под-категорија за туторијали

 • Да

  Гласови: 16 72.7%
 • Не

  Гласови: 6 27.3%

 • Вкупно гласале
  22
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1
D

DimitarMK

Гостин
Мислам дека треба да се направи посебна под-категорија за сите туторијали како "Инсталирање на WordPress блог 2.XX", "Инсталирање на vBulletin". Моментално незнам ни самиот каде да ги постирам некои од моите туторијали :ermm:, па затоа најдобро би било да се направи под-категорија во Едукација, или Интернет.

Поздрав.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Добро би било да се постираат туторијалите во соодветните теми во областа каде што спаѓаат и да може некако да се обележат, да бидат поразлични од другите. Ако би се пишувале туторијали во една категорија за се и сешто, тоа ќе биде хаос.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
или пак ако има туторијал во посебна област, да се стави таа тема како важна м? ;)
Па така некако мислев. Некако да се обележи темата да се разликува од другите.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
или пак ако има туторијал во посебна област, да се стави таа тема како важна м? ;)
Се согласувам со LiquidWorm. Поважните туторијали (како што се на пример туторијалите за отворање на тема на форумот, качување на слика... исл.) да се обележат како Важни теми за да бидат On top. :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13
M

Mr.Alien

Гостин
Подкатегорија во делот ЕДУКАЦИЈА е најизвесното и по мене најлогично решение. Ќе се знае набргу!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Направен е нов под форум на форумот Едукација, Туторијали. Тука можете да постирате разни видови на туторијали, мини how-to, видео туторијали, аудио и сл.

Благодарение на Вашите сугестии, овозможуваме подобар развој на форумот како и потребите на корисниците за брзо снаоѓање и учење ;)

:bravo:

П.С. Се префрлуваат сите теми кои содржат туторијали во новиот форум.

Благодарам :bye1:
:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,898
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно