• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Портфолио Проект

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Picolo

Intern
25 март 2019
74
19
Драги девелопери,

Прикрај сум со факултет сакам да прашам колку од вас имаат портфолио проект, и колку истиот го вреднуваат при вработување.

Темава ја правам за сите оние кои имат портфолио проект да го прикачат тука.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Портфолио проект?
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
159
119
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Проект за портфолио*
Сакаш да ти прикачиме нашите проекти?
И ги вреднуваат, со тоа што не треба да се копирани, треба да е нешто што сам си го направил, и да знаеш што си правел во проектот бидејќи на интервју тоа ќе те прашаат што и зошто така си направил, со подпрашања за технологиите што си ги искористил.
Плус е супер начин да покажеш дека знаеш нешто и имаш потенцијал.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Проект за портфолио*
Сакаш да ти прикачиме нашите проекти?
И ги вреднуваат, со тоа што не треба да се копирани, треба да е нешто што сам си го направил, и да знаеш што си правел во проектот бидејќи на интервју тоа ќе те прашаат што и зошто така си направил, со подпрашања за технологиите што си ги искористил.
Плус е супер начин да покажеш дека знаеш нешто и имаш потенцијал.
Разбирам. Добро, супер, кога си џуниор, џуниор си, треба негде да влезеш, да се изнаработиш десетина години +/- па после тоа си газиш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Picolo

Intern
25 март 2019
74
19
Сакаш да ти прикачиме нашите проекти?
Да.

Не ми е за копирање у никој случај само сакам да ја видам обемноста на проектите и што технологии користат. За копирање има гитхуб еден тон проекти за портфолио ме интересираше наши луге што нудат на портфолио.
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
590
725
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Да.

Не ми е за копирање у никој случај само сакам да ја видам обемноста на проектите и што технологии користат. За копирање има гитхуб еден тон проекти за портфолио ме интересираше наши луге што нудат на портфолио.
Ама проективе на форумов се подобри од тие на гитхаб, не знајш?
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
159
119
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Не би ги објавил овде, но едната од апликациите беше инспирана од MyFitnessPal со што имплементирав од нула во PHP аутентикација на корисници, админ страна, и уште 5-6 вјуа каде можеше се прават круд операции на повеќе работи како дневен внес на храна, дополнување на базата со видови на храна, моментална тежина и пресметки и приказ на податоците од истите параметри како распоред на калории итн. А другата едноставна React app со која се поврзував на GitHub API-то и прикажував работи од него. И добра идеа ти е да си напраиш баш портфолио веб страна кое ке ти биде воедно и проектче за да се преставиш самиот себе - слично на CV-то и плус проектите што ги имаш ќе ги стаиш таму со слики и линк каде ти се хостирани.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно