1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

"Портфолио или такво нешто"

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Toxic, 9 Мај 2009.

 1. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  епа вака незнам дали е ова баш добро место за да го прашам ова али ајде

  сакам да си изградам нешто како ова.
  http://owwie.agilityhoster.com/
  али безпари. и како можам ае плз помогнете

  позз
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,828
  26,022
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Проста работа....Ако сакаш да ти биде баш вака на посебен сајт ондак правиш Едноставен HTML ги убацуваш сликите,е регистрираш на free хост и домен и готова работа,имаш портфолио со твои слики....среќно.
   
 3. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Многу едноставно,ке најдеш бесплатен веб хостинг,на главната страна ке ги ставиш сликите и текстот и готово ! Ај пробај со овој хостинг :)

  Или пробај со овој бесплатен сервис :))
   
 4. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  забрави првото а ова weefolio само 10 ти дава максимум да ставиш
   
 5. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
 6. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Пробај со ова,мислам дека може повеќе од 10 :))

  Код:
  [B]You have [COLOR=red][B]5[/B][/COLOR][B] projects[/B], [/B][COLOR=red][B][B]35[/B][/B][/COLOR][B][B] images[/B], and [/B][COLOR=red][B][B]0[/B][/B][/COLOR][B][B] videos[/B] remaining[/B] :D
  
  
   
 7. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,266
  534
  3 Април 2008
  Или да си отвориш блог на една од миљонте блог платформи
   
 8. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  фала ке го користам Carbonmade мн ми се свига.
   
 9. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Нема проблем,уживај :bravoska:
   

Сподели

Вчитување...