• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Portable Torrent Client?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ме интересира дали некој знае некој Torrent Client којшто може да се инсталира на USB драјв и да се користи без некоја посебна инсталација?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
@filipvselena

Фала многу, успеав да средам.

Бидејќи линкот води до содржина на англиски јазик, еве еден превод на истата:

1. Симнете ја последната стабилна верзија на uTorrent, и ископирајте ја на вашиот мемориски стик. Симнете од тука.
2. Креирајте празна датотека со Notepad или кој било друг уредувач на текст и именувајте ја settings.dat.
3. Датотеката сместете ја во истиот директориум каде што ви е uTorrent.exe
4. Стартувајте го uTorrent и подесете го според вашите потреби.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,923
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно