• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Portable Antivirus

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Zosto portable antivirusi?Golema prednost imaat portable antivirus bidejki nema potreba da se instaliraat na kompjuterot mozat da se podignat direktno od USB flash drive.Se startuvaat od tamu i vednas se spremni za rabota.I vakvite antivirusi ne se razlikuvaat mnogu od klasicnite.Ja imaat potpolno istata funkcionalnost,opcii.Vakvite antivirusi najcesto se nameneti za poslabite kompjuteri,ili pak za biznismeni.Najpoznati portable antivirusi se Nod32,Kaspersky,Spyware Doctor,Clam i dr.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ме интересира како може да добијам Kaspersky Portable?
 

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
abe go imam kaspersky 6 ako sakas portable ama losata rabota vo portable antivirusite e sto nemaat realtime zastita. a kav 6 ako go sakas ke go kacam na rapidshare.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно