1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

port forwarding ili dmz

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од valtondervishi, 29 Јануари 2010.

 1. valtondervishi

  valtondervishi
  Intern

  4
  0
  23 Јануари 2010
  probam da otvoram port za dreambox od speedport 503w ali nikako sto treba posle otvaranje port da ne treba da se resetira ruterot ili firwal disabled na pc ili sto eve probam port udp 5000 da otvaram nikako znae nekoj sto e problemot ili zgresim ja nekde .
   
 2. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  211
  39
  24 Јануари 2010
  a da si pravis port na tcp za cccam bolje se pokaza za shering.
   
Слични теми
 1. Toxic
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,734
 2. valtondervishi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,250
 3. ProNoob
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,115
 4. FATAL ERROR !
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,383
 5. FiC DoGG
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,733
Вчитување...

Сподели

Вчитување...