1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PornHub забележа 10% помалку посети поради Fallout 4

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од IT.mk postBot, 20 ноември 2015.

 1. IT.mk postBot

  IT.mk postBot
  Вести од Портал

  1,543
  1,462
  5 Декември 2011
  [​IMG]

  Се случи мало чудо на 10-ти ноември. Најголемиот порно сајт Pornhub изгуби 10% oд своите 60 милиони посети поради видеоигра. Тој ден излезе Fallout 4 и се чини дека имаше поголемо влијание врз порно индустријата отколку било што друго.


  The post PornHub забележа 10% помалку посети поради Fallout 4 appeared first on IT.mk.

  Оригинален текст http://it.mk/pornhub-zabelezha-10-pomalku-poseti-poradi-fallout-4/
   
  gego, Oktar и на Gaston им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,334
  9,749
  23 oктомври 2012
  Машко
  Astro, OldSchoolPvP и на goce03 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...