1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Порачвање на графичка од computeruniverse

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од comakot, 22 Јануари 2020.

 1. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  228
  127
  23 Февруари 2017
  Машко
  Некој да има порачувано графичка од computeruniverse? Се мислам да земам 5600 хт од таму пошто ми се гледа поефтина,исто така гледав и куќишта пошто некако ми се смачи од овие самите ама тоа потаму :D
   
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  342
  455
  3 Јануари 2019
  Машко
  Доади пари за достава, провизијата за плаќање со картичка и 5% за ддв/царина. Па види дали ти се исплати.
   

Сподели

Вчитување...