• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Попусти за Black Friday и Cyber Monday

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.392
4.079
Писти Охту
Супер е понудава, ама зашто нема хттпс за плаќање??? Како да платам сега?

Погледнете го атачментот 50202

Скриншот без внесена картичка со сите податоци го сфаќам ко неозбилен обид само да ги оцрниш земи.мк дека немаат хттпс и така знам дека нема ништо да купиш
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Скриншот без внесена картичка со сите податоци го сфаќам ко неозбилен обид само да ги оцрниш земи.мк дека немаат хттпс и така знам дека нема ништо да купиш

Оти такви инсинуации...

Screenshot 2022-11-24 at 12.58.47.png

Два домејни и еден хостинг имам во Валандово.

Среќа што сум мртов однатре, па не ме повредија твоите збориви, иначе ќе беше фрка... :D :D :D

Иначе после тоа убација хттпс, така да, сметам дека мојата забелешка ја доживеале како конструктивна и корисна и реагирале соодветно.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

dekocer09

Intern
16 ноември 2020
22
19
во мкд 1 ден пред блек фрајдеј ќе покачат цени па после као демек има попуст РИП
Точно така, јас купив напојување од сетек пред 2 месеци беше 4600ден. На клуб картичка.Е после тоа нареден месец го качија на 5100 ден. За сега да го даваат пак за 4600 на блек фрајдеј.
 

The-spiki

Gaining Experience
26 април 2008
95
119
www.spiki.mk
The-spiki's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-5820k x99, DEEPCOOL Captain 24
Motherboard
MSI SLI X99S Krait Edition
Storage
Samsung Evo 850 250gb
PSU
Thermaltake Toughpower DPS G 850W
RAM
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
Video card
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce GTX 970 4GB
Case
NZXT H440 Razer
Mouse
SteelSeries Rival
Keyboard
SteelSeries Merc
Audio
SteelSeries Siberia v2
Monitor
LG 34UM67
OS
Slackware Linux
Погледнете го атачментот 119453

1337 членство за тие со, well 1337, пишува дека е 0 ден. Може некој да набаци ваму 1год :D? Го хакнав ли системот? :p:D

Еве уште еден хак на системот... Маичка, и тоа со слика на Октар, за 200 денари (за членови)
Абе, на битпазар нема за тие пари

Нарачувајте тука додека не приметиле овие што цена ставиле :)
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.132
1.218
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
За хостинг на lowendtalk.com имате многу попусти.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.515
3.082
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Освен овој 1337 попустов на форумов, има некој релани попусти ?
Немам многу време да гуглам, забележав дека овие жирафа имаат по некој лаптоп на попуст друго колку што видов слабо локалниве продавници.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Неам некое искуство со вакви уреди ама ова делува ко steal:

1669389518184.png

Дополнително дека нешо треба да менаџирам спиење/притисок/стрес/движење пошо годините ме стигаат валјда ќе помогне и ќе ме однесе на некој подобар пат. Да се надеваме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.254
Мислења
919.836
Членови
32.907
Огласи
1.061
Најнов член
takatakata1968
На врв Дно