1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Попусти и промоции

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Hanzo, 25 Декември 2018.

 1. Hanzo

  Hanzo
  Gaining Experience

  64
  74
  27 Септември 2017
  Машко
  Гејмерите веќе имаат една ваква тема па си викам зашто да не и тука (пардон ако веќе постои ама не можев да најдам). Али во секој случај, за да тргне работава...

  3DMark е на попуст (85%) на Steam до 3-ти Јануари. Ако го земеш цел пакет (+ PCMark 10 + VRMark) попустот е 89%. Ако некој има потреба од добар софтвер за benchmarking или само сака да си ја стрес-тестира машината (поточно графичката) ради оверклок или не, сега му е мајката.

  3DMark.com - Share and compare scores from UL benchmarks

  Save 85% on 3DMark on Steam

  Save 89% on 3DMark + PCMark 10 + VRMark on Steam
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  На сајтов има бааги дорби зделки, дури и Lifetime претплати (VPN на пример).
   
  На dddragan и Hanzo им се допаѓа ова.
 3. crash

  crash
  Gaining Experience

  91
  142
  6 Декември 2013
  Машко
  Ги гледав сега VPN понудите и Windscribe котира во топ 10 листи, и за 69$ изгледа привлечно, па ќе молам кој има искуство со VPN, ако може да даде совет дали вреди понудава (има уште 10 часа, освен ако не се како нашиве, па да се повторуваат едни исти цело време). И на крај, општо дали треба и вреди VPN претплата за во Македонија.
   
 4. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  414
  343
  4 oктомври 2011
  Машко
  Случајно налетав на ова додека гледав на Twitch.

  NordVPN

  75% на 3год план.
   
 5. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  624
  1,278
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Нит попуст, нит промоција. Откако знам за NordVPN таа цена ја имаат и тој магичен попуст од 75%-80%. (oldest trick from the sales book - секој производ on sale).

  Лично јас имам купено membership пред 2 и нешто години, тогаш цената беше 95, 96 долари (исто на "попуст"). Сега е $107.55.
   

Сподели

Вчитување...