1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

поправка на Sony MEX-BT3900U car radio cd

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од maci, 2 Април 2018.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  дали имате предог за некој добар сервисер или информација за официјален сервис на сони?

  проблемот е што кога се стартува радиото дисплејот свети ама не функционираат копчињата.
  од кога ќе се стопли во колата,мислам парно....работи,но на поладно не работи.
  Sony MEX-BT3900U
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,753
  3,452
  28 oктомври 2008
  Гледам дека радиото има detachable panel? Знае да се искриви пластиката и контактите да не фаќаат убаво. (Ова од лично искуство). Инаку ако бараш мајстор на форумов, маестро Daniel86...
   
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  нема друга опција освен даниел? :)
   
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,591
  6,254
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Имам нешто згрешено или? Чисто онака сакам да знам.
   
  Nikola Sone, Banjifiko, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Мислел на тоа дека он е од струга а ти скопје . И бара ко што го сфатив поблиску.
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,806
  3,649
  4 ноември 2013
  Машко
  maci не е од Струга
   
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  E moja greska togaj.
   
 8. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,604
  5,026
  20 Април 2007
  Машко
  @maci сега ја гледам темава.
  Оправка на невидено 30е.
  Време на поправка 3-4 работни дена :D
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  заборавив да пишам,најдов еден тип што поправа само радиа во кола.
  го среди за 3 саати.
  топ работи.

  наводно процесор мењал.
   
  igor_igor, Banjifiko и на SaleSk им се допаѓа ова.
 10. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,591
  6,254
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мило ми е што си го поправил, меѓутоа јас уште не добив одговор на моето прашање.
   
  На SiPy` и HardCorec им се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,753
  3,452
  28 oктомври 2008
  Не верувам, ама нека биде. Важно работи и ти си задоволен.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  не беше мое,беше на еден странец.
  хитно му беше да се направи.дечкото одговори на тој предизвик.
  странецот после две недели вика дека е ок
   
 13. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  даниел ,јас те барав на мобилен,касно беше накај 21.
  не ми се јави,а и после другиот ден не ми се јави да прашаш зошто те барам...
  ситуацијата беше итна,па морав да барам други

  не ти се љутам,тоа е тоа :)
   
 14. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,591
  6,254
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Тоа бе братко, кажи дека си вртел во сабота касно навечер кога бараш било кој друг мајстор освен Даниел, нека знаат луѓево зашто е така, а не да изгледам како да сум те заебал нешто.
  Уште ти е криво зашто не сум ти се јавил другиот ден. Па јас имам проблем или ти? Стварно претерувате сите, не сум јас на располагање 24/7, имам и живот покрај работата и не ми стигнало да бркам луѓе за да им поправам апарати. Имам уште куп пораки и пропуштени повици на кои намерно не одговарам затоа што едноставно не е во ред, прво поаѓам од сам себе, дали јас би вртел некому касно навечер за викенд, и тоа за поправка на некојси апарат.. Мислам дај уозбилете се сите.
  Ќе ти излезев во пресрет и ќе ти завршев работа, иако беше недела, нешто на кое што ретко кој ќе ти се нафати, само требаше да се јавиш во нормално време, и немаше да те лажам дека сум менувал процесор.
  Нека се најде тој даса да најде ист таков процесор, кој веројатно треба и да се програмира, јас ќе му го платам трикратно.
   
  На SaleSk, stavrov69, Ceco и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  4,859
  5,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ама пеер итно било, не возе колата без да и пее нешто.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  daniel,ти реков нема љутење нема криво право.
  во ред е ова што го пишуваш тој што има мака ќе врти :)
  еднаш ти вртев и беше мислам во србија....така да и за овој пат мислев дека не си во скопјево...затоа пишав друг да ми препорачаат.
  радиото не беше мое,јас само правев услуга на мој пријател.
  го направивме во понеделник :)
   
 17. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  622
  2 Април 2008
  пеер немора одма вакви пеерски постови :)
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,417
 2. MuNja
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,322
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,077
 4. Necromancer
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,106
 5. gremlin
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  358
Вчитување...

Сподели

Вчитување...