1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Popcorn Time down?

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од nik0la_, 21 oктомври 2015.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,383
  12,506
  2 Август 2012
  Машко
  DLNA

  btw
  Нема подобар DLNA сервер од Universal Media Player (бивши PS3 Media Server)
   
  На omegaRED и viktormkd им се допаѓа ова.
 2. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Не нова ова старо е само имаше некој проблеми со ова плус некој малвер нашле ѓо.
   
 3. emet_

  emet_
  Гостин

 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не е оригиналниот
   
 5. emet_

  emet_
  Гостин

  прочитај го инфото со син текст. ;)
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,870
  6,471
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер

  But to the disappointment of all YTS and YIFY fans, the above site is a fake. It’s located at yts.ag and it’s being promoted by the same people who carried out a hostile takeover of EZTV earlier this year.

  https://torrentfreak.com/found-a-new-yts-yify-site-its-a-fake-151104/

  Немој толку лесно да веруваш, нормално ќе си речат - да бе, ние сме оригиналот!
   
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 7. emet_

  emet_
  Гостин

  знам дека се појавија неколку вакви алтернативи за да им го превземат трафикот, но делува многу добра копија. да видиме дали ќе имаат нови филмови.
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Само кај мене вака го отвара или?

  yify.ag.PNG
   
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,870
  6,471
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На drifter и olikomerc им се допаѓа ова.
 10. emet_

  emet_
  Гостин

  тие што се повеќе упатени во приказнава нека кажат дали е некој друг што се крие под тоа име или се вистинските. :annoyed:
   
 11. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Засега ветува, симнав 2 филма што ги немаше кај стариот јифи за проба добро изгледаат снимките.

  Битно е понатаму дали ќе имаат добар извор и да бидат меѓу првите со квалитетни снимки за нови филмови.
   
 12. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не е. Ми го нема логинот
   
  На DarkEnchanter и bokiscout им се допаѓа ова.
 13. emet_

  emet_
  Гостин

  наведено е дека базата со корисници им е избришана и дека повторно треба да се регистрираш, но дека филмовите се тука и дека продолжуваат со обработка на нови.

  линкот за инфото е на насловната страна.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  хелоу? филмовите се јавни, се наоѓаат од торентите, не се воопшто кај нив (http://btdigg.org не срча по тракери, туку по торенти. ако е цркнат некој тракер, сепак ќе го најдеш со ова). башка истата група го има киднапирано и eztv.it , значи се што е видливо од интернет го собираат и после на мускули го избркуваат оригиналниот сопственик од eztv. Само што на нив мислам и базата на корисници им ја украдоа, а овдека не успеале.
   
 15. emet_

  emet_
  Гостин

  филмовите се разликуваат од другите верзии.
  не се истите башка квалитетот е доста добар.
  е сега дали е лага или вистина?
   
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,518
  1,597
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Што ти менува? Битно има филмови на истиот принцип како претходно :)
   
 17. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  503
  350
  2 Јануари 2014
  Машко
  Што се случи со попкорн ?? Ова ли е сега нивната страна http://popcorn-time.se/
   
 18. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  177
  173
  30 Јуни 2008
  Машко
 19. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  На viktormkd му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  Го користите ли popcorntimese ? :p
   
 21. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  503
  350
  2 Јануари 2014
  Машко
  Да да :D
   
 22. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,383
  12,506
  2 Август 2012
  Машко
  нели не функционираше ова на класичен начин. или пак почна да функционира?
  Просветлете ме.
   
 23. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  503
  350
  2 Јануари 2014
  Машко
  Функционира без проблем , и секој ден има нови филмови. qweqwe.jpg
   
  На bokiscout и Bubache им се допаѓа ова.
 24. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,383
  12,506
  2 Август 2012
  Машко
  Нели не функционираше? Или го оправија?
   
 25. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  958
  1,288
  25 oктомври 2012
  Машко
  Го оправија. Случајно видов твит од нив и го симнав, си функционира како порано. Андроид апликацијата исто си е супер.
   

Сподели

Вчитување...