• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pop up енкодингот

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Retardinjo

Баниран/a
16 јуни 2007
36
0
енкодингот за Pop up ви е заебан..
Прво сте користеле ISO или windows-1251 па сте смениле на utf-8 И при преводот енкодингот на поп ап се заебал..
Пробајте одпоново да ги репреведите поп ап phrases.
Ќе биде ок :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Retardinjo

Баниран/a
16 јуни 2007
36
0
уфф се извинувам ако може темата во
Ваши сугестии / забелешки / проблеми
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,113
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно