• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Понуда за лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

blackfen1

Intern
16 јануари 2018
19
16
Здраво дечки, во потрага сум по лаптоп кој би ми ги исполнил следниве барања :

-приоритет ми е да биде солиден за музичка продукција
-второ, за browsing и учење. така да fb, youtube, и office пакетот.
-трето, light gaming како LoL.

Моментално имам PC setup со следнава конфигурација и не би сакал downgrade од ова :
-i3 4160
-gtx 750ti
-8gb ram
-500gb hdd
 

NikolaJa

Intern
27 април 2019
27
3
Провери кои спецификации ги бара програмот кој ќе го користиш. Овие ги најдов рандом на google, пак провери на официјалната страна и најди нешто добро. Барав Anhoch нешто ама тие се со Vega 8, и 10 кои се полоши од mx 250 од Nvidia (според некои сајтови) а камоли 4 гигабајти за recommended. Јас би ти препорачал да одиш да си склопиш некој компјутер, или пак да одиш на нешто посериoзно.

1603818580600.png
 

Tobey

Intern
23 април 2017
200
47
да не отворам друга тема ми треба мислење за лаптопов. https://www.anhoch.com/product/5998...6gb-ssdgtx1050-3gb161-fullhd-ipsbacklit-kbw10
Дали некој користел ваков модел, дали има некои недостатоци, немам искуство со хп па незнам дали е доволно durable.
Исто ако некој на форумов има контакти во итд за набавка на делл востро/инспирон 5501 серија со 11та генерација на процесор нека ме контактира во порака. Макпетрол и Ланком ми нудат само латитуде.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,556
Мислења
820,424
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно