• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог Помпш за конфигурација

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Saso Trpenoski

Gaining Experience
21 мај 2019
109
112
Здраво на сите, ми треба конфигурација за на работа, за работа на веб апликација, сурфање, филм, музика да ја терам барем 5 години. Да не е ептен крш малу посаглам.

Фала ви однапред.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,347
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ryzen 5 3400G + B450N-DS3H V2, 2 x 8Gb 3200 CL16 + 512Gb NVME SSD.

Тоа е се што ти треба.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,140
1,368
Рајзенот колку толку има подобра графичка него интел. Така што рајзен според мене е подобар избор.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,347
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Рајзенот колку толку има подобра графичка него интел. Така што рајзен според мене е подобар избор.
не колку-толку, туку најмалку двојно помоќна графичка па нагоре.
Мислењето е автоматски споено:

Ем батка, ем :D
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
910
Неврленд
не колку-толку, туку најмалку двојно помоќна графичка па нагоре.
Мислењето е автоматски споено:


Ем батка, ем :D
Абе не оти не му е јасно дека печатна грешка си направил, ама чисто да искоментира 2 збора, да биде дел од заедницата. Штипска работа.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,873
15,214
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,873
15,214
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
H410
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,828
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно