Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за стримање на Youtube

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Поздрав, денеска пробав да стримам на Youtube, интернетот ми е 30download 5upload. Probav vo OBS so 8000kbps али пингот ми беше 600 :D го намалив на 3000kbps и пингот се смали али квалитетот на видеото е многу лош. Дали е проблемот до интернетот?
 

bobbyniko

Intern
23 октомври 2016
28
8
Слаб ти е аплоуд за стримање, да побараш евентуално по yt видеа settings за стримање со помала интернет брзина
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.774
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно