1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за софтверски проблеми и совети.

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  68
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  Доколку имате некој софтверски проблеми како што се инсталација на ос од усб стикче или пак наоѓање на програми(секако, пиратеријата е забрането,може линкови преку пп) или некој друг проблем, пишете тука.
   
 2. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  222
  144
  5 Март 2008
  Машко
  Проблеми имаме еден куп, само не знам како ќе ти помогнат тебе моите проблеми;)
  Конкретно решение за инсталација на XP од USB тука
  За наоѓање програми пробај го Bit Che
   
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,926
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Членот сака во темава да ги пишуваат членовите проблеми нивни, со цел да им се помогне. Не дека сака некој да му помогне него. :)
   
 4. Liljana Stojanoska

  Liljana Stojanoska
  Intern

  1
  0
  30 Август 2012
  Женско
  како да избришам аваст на windows преку Linux а да не морам да преинсталирам windows,на лаптоп од овие школските
   
 5. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  68
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  A na toj laptop ima i windows? Ako ima, togas mislameka taka ne ke mojs da brisis, sa ke mora preku vindowsot dz se brisi. Jas taka znam, segaaa, vidi i drugi mislenja od drugite clenovi
   
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,926
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Не те разбрав баш...

  Преку линукс не можеш да избришеш(деинсталираш) аваст. Едино ако можеш да пристапиш до регистрите преку линукс, па од таму и од местото каде што е инсталиран да ги бришеш деловите од него.
   
 7. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  529
  325
  2 Март 2010
  Машко
  1. Симни го ова програмче на флешка. ( http://files.avast.com/files/eng/aswclear.exe )
  2. Стартувај го Windows во Safe Mode (кога ќе треба да бираш дали линукс или Виндоус избери Виндоус и притискај на F8 Копчето повеќе пати, ќе ти се појави едно мени и ќе избереш Safe Mode).
  3. стартувај го програмчето и кликни на Remove.
  4. Restart
   
 8. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  68
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  Кој антивирус ми го препорачувате на компјутер со 256 рам меморија?
   
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
  1. Ниту еден
  2. Avast Free
  3. Avira AntiVir
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 10. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,562
  3,474
  11 Декември 2008
  Машко
  1a. Надоградба со барем уште 512 мб меморија
   

Сподели

Вчитување...