• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за R9 280x, драјвер проблем?

Dante73

Intern
24 ноември 2020
2
8
Имав такви проблеми со AMD картичката. Конечно го користев само драјверот од ажурирање на Windows (не AMD Adrenalin) и работи добро.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,172
Членови
28,673
Најнов член
Nenad Mirovski
На врв Дно