1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за првиот Mining Rig

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од viksa86, 18 Јуни 2017.

 1. boban73

  boban73
  Intern

  3
  0
  7 Мај 2018
  gledam nikoj ne pisal 8-9 meseci za rig ili kako da se sklopi ili nema veke interes za ovaa tema
   
 2. Викса

  Викса
  On your way to fame

  504
  662
  12 Март 2011
  Машко
  Поради тоа што има многу мала или воопшто нема заработка периодов. Ама тие што копаат и плаќаат струја сега може ќе им се исплати во иднина се тоа.

  Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
   
 3. boban73

  boban73
  Intern

  3
  0
  7 Мај 2018
  Da vo pravo si zarabotkata e mala ili nema ama pred 2-3 meseci nekoj kriptovaluti se kacija i do 300 posto pa kako sto kazuvas na nekoi im se isplakase i zatoa ima lugje sto sakaat da sklopaat i da kopaat nekoja valuta
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  899
  476
  12 Април 2017
  Машко
  Супер е добивката, само треба да знаеш што да копаш. Пример да си копал Conceal(CCX). Се качи х10 во поселдните 2 недели.

  Не е толку тешко да се најдат добри проекти како овој. Само оди на Твитер :D
   
 5. makadam

  makadam
  Intern

  12
  8
  28 Март 2011
  Мислам дека кој е упорен и е во можност да копа без загуба ќе им се исплати само трпеливост!
   
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,067
  537
  9 Мај 2012
  Машко
  А бе дечки, дали знаете зашто се појавува биткоин и слични ним електронски валути?! И дали знаете за кое е намената за тие држави а најглавниот е САД ?
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...