1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош за принтер

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од Baraban, 23 Април 2020.

1. Baraban

Baraban
    Intern

33
    5
    31 oктомври 2012
    Машко
    Дечки ако може да ми предложите некој поквалитетен инк џет принтер од Епсон, ми треба за печатење фотографии и по можност да има и скенер.

2. smole

smole
    Unstoppable

3,196
    3,717
    18 Април 2007
    На Baraban му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oktar

Oktar
    Epic

3,693
    11,006
    23 oктомври 2012
    Машко
    @Baraban погледни ја мојата тема. Во принцип, со една реченица не си ни кажал доволно за да препорачаме нешто. Комбинација од добар фото принтер и скенер нема, има разумен компромис од нив, а од квалитетен фото принтер може да ти го препорачам овој, или овој. Компромис за домашно принтање фотографии е овој, или постариот модел, кој јас го купив. За скенер, не би знаел да препорачам.

4. Baraban

Baraban
    Intern

33
    5
    31 oктомври 2012
    Машко
    Јас планирам да го користам за печатење на теемотрансфер хартија со сублимациони бои, за печатење на мачки, чаши и т.н.
    Како си задоволен од твојот?

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Oktar

Oktar
    Epic

3,693
    11,006
    23 oктомври 2012
    Машко
    Јас сум супер задоволен, прајс/перформанс, ама ниеден од горенаведените не би ти бркал работа за тоа што го бараш ти, затоа беше битно да наведеш што бараш и за колку пари. Принтање на чаши, термотрансфер хартија и маИчки (пошто принтање на мачки би било малку сурово, нели...). Не би знаел да ти помогнам искрено.

6. Baraban

Baraban
    Intern

33
    5
    31 oктомври 2012
    Машко
    Значи мене ми треба да извади добар принт со добар квалитет на боја и после принтот го трансферира на маица, капа, пенкало со преса

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...