1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за плаќање преку Paypal ?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од DaCunha17, 24 Мај 2014.

 1. DaCunha17

  DaCunha17
  Intern

  52
  3
  5 Февруари 2012
  Машко
  Здраво,
  значи имам paypal account на кој имам одредена сума на пари. Бидејќи познаници ми кажаа дека тешко можам да физички да ги извадам решив да ги потрошам online (не е голема сумата). Прашањето ми беше дали може преку paypal акаунтот да купувам на www.aliexpress.com ?
  Благодарам :)
   
 2. jovica3

  jovica3
  Intern

  53
  25
  23 Декември 2010
  Машко
  Не, мислам дека од aliexpress не го дозволуваат овој начин на плаќање.
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,944
  27,614
  4 Септември 2008
  1. Што сакаш да купиш?

  2. Зошто мора да биде од Aliexpress?

  3. Многу луѓе купуваат со картица, и викаат дека све стига.
   
 4. DaCunha17

  DaCunha17
  Intern

  52
  3
  5 Февруари 2012
  Машко
  Па имам ситна пара останато и сакав да земам една мајца , а секако не можам да ги подигнам тие пари од paypal (или пак ако можам оставете мејл да ве контактирам) .
  Благодарам :)
   
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Dokolku se raboti za suma do 50-80$ mislam deka bez problem ke pomines so Internacional Withdraw 2.5 Eur.
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,512
  6,579
  27 Март 2014
  неможе преку Withdraw да прати пари на поврзаната картица? Би требало да може, без проблем.
   
  На DaCunha17 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Можи без проблем да направи withdraw на картичка без проблем,мала сума е во прасанје нема опасност од лимитиранје на акаунтот.
   
  На DaCunha17 и DrMTR им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...