• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за Nvidia GeForce 8400 GS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Здраво! :)

Сакам да ве прашам нешто.

Дали можам со Nvidia GeForce 8400 GS да снимам видео од телевизија? Што треба да направам за да можам да снимам видео од телевизорот на компјуетрот? Дали оваа картица поддржува такво нешто?

Благодарам однапред.

Поздрав.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Зборуваш за графичка картица, а бараш опции кои ги има ТВ картичката. Конечно, НЕ.

За да можеш да го оствареш тоа, купи си ТВ картичка. Со неа одат такви програми за снимање.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Благодарам момци. Значи графичката нема никава улога со tv card-от? Колку пари се tv картиците? Благодарам.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Има графички картици што имаат ТВ излез за приказ на слика на телевизор.

Но не сум видел досега графичка картица да се користи за снимање од телевизор.

Како што ти кажаа момциве, купи си една ТВ картица и фурај работа. :)
 
Благодарам момци. Значи графичката нема никава улога со tv card-от? Колку пари се tv картиците? Благодарам.
Ти шиткам ја една за 20 евра? Ми седи у кутија како нова спакувана оти земав графичка со дуалслот кулер па сеа неам место во компјутер за тв-картицата:ermm:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,816
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно