• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за нова графичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
Сакам да купам нова графичка картичка 256 мб а старата е NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB ) ве молам кажете каде ја има да се купи ( на ново ) и која цена е ?
:D:D:D
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
@borcek Прво убавоо би било да си провериш дали матичната ке ти ја подржува 256 мб графичка.. а за 256 мб графичка карта можеш да купишш во секоја продавница за компјутери поздрав
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
ОМГ, можеш да ставиш каква сакаш агп картичка дури и 3850 ама пак слаб ти е системот за таа.
Значи секаде каде што ќе бараш барај AGP, а меморија може и 128 да има или 512 тоа не е секогаш фактор.

Значи одбери некој потенцијални и дај линк до нив, твоја целосна комфигурација и толку сега засега.
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
94
точно ако е AGP8X слотот тогаш може која сака VGA да стаи со AGP кое иде до 8X... мислам дека не би нашол со поише :p
 
Сакам да купам нова графичка картичка 256 мб а старата е NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB ) ве молам кажете каде ја има да се купи ( на ново ) и која цена е ?
:D:D:D
Еве ке дадам малце помош: Може од кај сакаш да си купиш таква графичка, цената и е од 15 до 20 евра(FX5200 или radeon 9200). Не очекувај многу, уствари не очекувај ништо. Сепак би ти преопрачал да земеш на старо за 10тина евра.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,273
28,573
kalco.ru
Ako menjas samo graficka mislam deka nema da imas nekoj pogolem rezultat ako ostanatite komponenti ti se slabi
ali ako vise si resil FX5200 ti e solidna
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Ako menjas samo graficka mislam deka nema da imas nekoj pogolem rezultat ako ostanatite komponenti ti se slabi
ali ako vise si resil FX5200 ti e solidna
Солидна? хммз.. Не би рекол.. 5200 оддамна заврши.. Ретко така нови игри со таа графичка.. Инаку, не сум сигурен agp до колку поддржува.. Пред неколку години баш прашував за тест машината со agp, и испадна дека неможам да мрднам повеќе од fx5800 или сила 6200..
Доколку поддржува 6200 иако не е баш најсолидна, ама е далеку подобра од 5200, а не е многу поскапа.. Така да, моја препорака ти е тоа..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
okk ja sepak se oduyciv za 6200 pa ke vidam so ke ispadne tnxx na site :rolleyes: :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,264
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно