Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
989
1.273
Ми треба предлог за апгрејд од А71, буџет 500еу т.е 600еу ако ептен вреди да се доплати.
Не во редослед, но главно да држи батеријата, екран со што повеќе nits, подобра камера(не е пресудно) и по можност есим. За есим мобилни не знам како стојат работите кај нас, дали ги има или се само за одреден регион...
Од нет што гледав океј опција ми личи A55 или S22.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.210
31.366
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ми треба предлог за апгрејд од А71, буџет 500еу т.е 600еу ако ептен вреди да се доплати.
Не во редослед, но главно да држи батеријата, екран со што повеќе nits, подобра камера(не е пресудно) и по можност есим. За есим мобилни не знам како стојат работите кај нас, дали ги има или се само за одреден регион...
Од нет што гледав океј опција ми личи A55 или S22.

S23 пазар 3
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
S23 нов е 550 ако не се лажам. Топ телефон за таа цена


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.837
1.569
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

micio

Gaining Experience
13 ноември 2007
56
76
ми треба препорака за телефон:
-антирефлексен екран добар
-да биди tactile т.с. да можам преку нараквици да буричкам
-да има помал екран, али да не биди биди на сметка на антирефлексија

мала дигресија, не сум мераклија на телефони; не треба да биди некој flagship телефоно, некој самсунг да биди по можност (иам сат самсунг) или евентуално некој пиксел. ми пукна телефоно се думам шо да купам
 
18 септември 2020
562
482
Македонија
ми треба препорака за телефон:
-антирефлексен екран добар
-да биди tactile т.с. да можам преку нараквици да буричкам
-да има помал екран, али да не биди биди на сметка на антирефлексија

мала дигресија, не сум мераклија на телефони; не треба да биди некој flagship телефоно, некој самсунг да биди по можност (иам сат самсунг) или евентуално некој пиксел. ми пукна телефоно се думам шо да купам
Xiaomi redmi note 13 pro.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
ми треба препорака за телефон:
-антирефлексен екран добар
-да биди tactile т.с. да можам преку нараквици да буричкам
-да има помал екран, али да не биди биди на сметка на антирефлексија

мала дигресија, не сум мераклија на телефони; не треба да биди некој flagship телефоно, некој самсунг да биди по можност (иам сат самсунг) или евентуално некој пиксел. ми пукна телефоно се думам шо да купам
Galaxy a25 5g
 

micio

Gaining Experience
13 ноември 2007
56
76
добар овој. каков би бил екрано во спредба со pixel 6 pro и s20 ultra за на денска светлина? дали s20 е далеку подобар? pixel ми е сумливо шо нема nits наведено.

а25 Super AMOLED 1000 nits
s20 ultra Dynamic AMOLED 2X 1400 nits
pixel 6 pro LTPO AMOLED ?nits

ether way, овие три се во игра, ке споредам на лице место на сонце како е. исто, друго нешто да не треба да зеам предвид кога ги проценувам овие телефони?
edit: пишав претходно не треба flagship, можи требаше не мора flagship да пишам подобро?
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
501
342
Колку би била цена за добро зачуван оппо рено 10 про 5г?
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
Дечки,

Ми треба една помош,имам Galaxy S24 Ultra,другар ми дава Iphone 15 pro max,неотпакован нов,дали да го менувам?што викате?
 
18 септември 2020
562
482
Македонија
Дечки,

Ми треба една помош,имам Galaxy S24 Ultra,другар ми дава Iphone 15 pro max,неотпакован нов,дали да го менувам?што викате?
iPhone -ите имаа проблеми, види низ Јутуб видеа кај што се жалат и прегревање имале.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.393
7.597
mikrotikmacedonia.online
Дечки,

Ми треба една помош,имам Galaxy S24 Ultra,другар ми дава Iphone 15 pro max,неотпакован нов,дали да го менувам?што викате?
Јас би го трампал. 24 ката нема ништо посебно споредено со С23. Мислам дека 15 Про макс е подобар дил од 24 ултра. Ова од корисник на С23 ултра.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
Јас би го трампал. 24 ката нема ништо посебно споредено со С23. Мислам дека 15 Про макс е подобар дил од 24 ултра. Ова од корисник на С23 ултра.
Искрено сеа вака споредено незнам колку ке е некоја разлика во префромасни,ама деф понатаму кога ке сака да го продадам,нема да изгубам многу за разлика од с24 ултрата.

Денеска бев во 3 мобилари,купен е пред 5 дена 940 евра,750 го откупуваат, тоа е огромна разлика.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
501
342
Имаше една страна/продавница која откупуваше телефони и даваа убава цена али ја заборавив а беше спомнувана тука. Мала помош?
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.393
7.597
mikrotikmacedonia.online
Искрено сеа вака споредено незнам колку ке е некоја разлика во префромасни,ама деф понатаму кога ке сака да го продадам,нема да изгубам многу за разлика од с24 ултрата.

Денеска бев во 3 мобилари,купен е пред 5 дена 940 евра,750 го откупуваат, тоа е огромна разлика.
Samsung секогаш повеќе губи на цена како и секој андроид. Ајфон нема да изгубиш многу утре кога би го продавал. Затоа и ти велам да го трампаш.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.806
2.192
Искрено сеа вака споредено незнам колку ке е некоја разлика во префромасни,ама деф понатаму кога ке сака да го продадам,нема да изгубам многу за разлика од с24 ултрата.

Денеска бев во 3 мобилари,купен е пред 5 дена 940 евра,750 го откупуваат, тоа е огромна разлика.
Со гаранција од оператор или од мобилара е телефонот?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.210
31.366
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.806
2.192
Од Швајцарија е со интернационална гаранција.
Не вреди ништо таа гаранција во Македонија, затоа и така го ценат од мобилара. Да беше од валиден дилер кај нас можеби 50 евра повеќе би понудиле.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
448
592
Samsung s23 vs iphone 14
Што би одбрале вие?
Знам само дека ретко слика/пали камера, примарно е ало/ало, малку фб/вибер со деца да се чуе, и ретко веб срч.
Битно и е, да издржи 4 години, без кочење, итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.927
Членови
35.538
Најнов член
steelboy23
На врв Дно