• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1.393
2.158
Препорака за нов тел 250-300еур? Бренд небитен.

Ранг на приоритети:
1. Батерија
2. Брзина
3. Екран
4. Камера
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
102
66
Аман бре, што толку им требаше па цели 20 минути?
не знам стварно, се утепа кликајќи по системот. 300 проверки, па откако ја скенираше новата празна СИМ картица уште 5-6 минути требаше за да ја укинат активната.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Препорака за нов тел 250-300еур? Бренд небитен.

Ранг на приоритети:
1. Батерија
2. Брзина
3. Екран
4. Камера

Некој Xiomo со најмалку Snapdragon 855 чипсет, не зимај ентри левел чип уред од Xiomo, има шанса да се многу се проблематични.
 

ZeroCool666

Intern
24 ноември 2020
24
4
Некој да препорача начин да се поврзе самсунг телефон со скршен дисплеј со компјутер за префрлање податоци? има пин и биометрија а usb debuging исклучен нормално.... барав по нет ама ништо не ми успеа.
 

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
62
80
Имам можност да земам Xiaomi Mi 11 Lite 5G или Samsung A52s.
Кој од овие би препорачале?
Мислењето е автоматски споено:

Заборавив да напоменам дека би било замена за мојот Poco X3
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Имам можност да земам Xiaomi Mi 11 Lite 5G или Samsung A52s.
Кој од овие би препорачале?
Мислењето е автоматски споено:

Заборавив да напоменам дека би било замена за мојот Poco X3

A52S
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Некој да каже мислење за Nord 2ката (128/8). Други опции кои ги разгледувам се Edge 20 Lite (128/8) и А52s (128/?).

Добар телефон, ама посигурна и подобра опција ти е A52S.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64


Помогнете му на ликов, секогаш е меѓу првите со најнови телефони ама слабо гледаност за разлика од поголемите канали, и се мисли да го откаже каналот.

95% од уредите од џеб ги купува и нема доволно пари за да продолжи. Заследете го, заслужува, плус има одлични видеа.
 

okaiDDi

Intern
10 август 2021
10
2
Здраво дечки.
Веќе некое време сакам да имам rooted телефон со admin пристап, а исто така сакам и да си симнам некој нов pre-rooted ROM што би одговарал со мојов SM-A202F/DS. Пребарав на нет. pre-rooted ROM-ови, но пошо моделот е постар некако не бев сигурен кој да го симнам.
Ме интересира дали некој знае за овој модел кој ROM би бил најсоодветен или нема врска до толку кој ROM? Ако знаете пуштете ми линк.
Јас го мислев овој, но не сум 100% сигурен:
1632953612504.png
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1.573
745
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Цена: 15 до 20к мора нов.
Приоритети од најбитен:
- Мазен софтвер со минимум багови
- камера
- Звук
- брзина
- екран
- батерија

Се мислам помеѓу:
A52s, poco x3p, RN10p+, Poco F3, моторола.

По мене A52s > rn10p+ > poco f3 > x3p > мото.

Мислење?


Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
234
102
Појак чипсет ми изгледа F3, а се скоцкано поубаво дефинитивно А52s. Уште на А52 беше супер камерата, а посебно ultrawide. На овој сигурно е уште подобра. Иако сум Шаоми фан до негде, се гледа дека не им чини стратегијата на натрупаност со разни модели. Многу слаба поддршка.
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
269
251
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
S20 FE има подобра камера од Poco F3/A52s?
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1.573
745
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
269
251
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+

Benedicta

Gaining Experience
7 декември 2017
105
73
Имам буџет до 40 к. Морам да користам гмаил, така да највероајтно отпаѓа Huawei.

Што телефон да си земам за тие пари? Важно ми е да има поокеј батерија, бидејќи често правам муабет поради работа...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Имам буџет до 40 к. Морам да користам гмаил, така да највероајтно отпаѓа Huawei.

Што телефон да си земам за тие пари? Важно ми е да има поокеј батерија, бидејќи често правам муабет поради работа...


Со апдејти може малце да касни друго треба да е ок, Амерички модел.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.240
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно