1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки вреди ли да се направи замена од Galaxy A50 за Huawei P20?само размена на двата телефона,дали вреди и дали е подобар избор П20?
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  Не.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Не е подобар избор Huawei p20 или?
   
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  763
  835
  2 Март 2011
  Машко
  Секако дека е подобар. Флегшип е, побрз сториџ, побрз процесор, подобра камера. Полоша батерија.
   
  На Krk198 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Па ме збуни Пси пошто рече не,дека не бил подобар избор.Е сеа проблемот е што,една мобилара ја дава комбинацијава,и незнаеме дали е отваран,дали е менувано нешто,на слики е ок моб,го сликаше човекот.Али не сме сервисери за да знаеме што и како е правено на него,дали и батеријата е добра,сепак половен е,и кој знае колку корисници го имале.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  Како комплетен уред ни блиску не е.
   
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Ја прашав дали е подобар од а50,и дали вреди да се замени а50 со п20?
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  А јас ти одговорив.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Ти ми одговори НЕ,како и да е,го видовме телефонот има флека на екранот,од натиснување,не е голема али се познава.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  Да, ти одговорив дека не се исплати, повеќе од очигледно, по самиот твој одговор 2 поста потоа.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  162
  55
  2 Март 2011
  Ако е со флека на екранот не го зимај воопшто.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  963
  1,474
  13 Јануари 2014
  Машко
  Малку каснам ама околу два и пол месеци користам телефон од Ледиком. По фирмверот е за Обединети Арапски Емирати (XSG), ама досега сум немал никаков проблем со него. Апдејти добива во исто време со сите други отклучени S10+ во светов (со ден-два разлика максимум), и убедливо побрзо од претходниот телефон што го зедов од Телеком, заклучен (S8), кај кого каснеа по минимум два месеци. Веројатно и ажурноста на Samsung во минативе година дена е подобрена и има влијание. Ево, баш денес добив August security update, а го пуштија пред 2 или 3 дена, да не те излажам.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Не не,никако зимање :)
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Нели го замени А50 со нов S8, од каде пак А50?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Само опуштено другар :) Т-мобиле :)
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  Уште пред 10 на дена и јаче го имам.
   
 17. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  963
  1,474
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со оглед на тоа дека пред 8 дена излезе (14ти), weird flex but ok. Муабетот ми беше дека брзо стигнуваат после release.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,992
  25,237
  4 Септември 2008
  Да де и мојот коментар беше за тоа, мислам дека апдејтот постоеше уште пред официјално да го најават, па затоа го имам од претходно.
   
 19. fiatf

  fiatf
  Intern

  66
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Кој е подобар телефон редми ноте 7 или лг в30?
   
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  v30
   
  На fiatf му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3 4/64 или Redmi Note 7 4/64 ?
   
 22. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,051
  1,108
  6 Декември 2016
  Машко
  Не е до ажурноста на Самсунг. До DBT е на S8-цата. Сигурно е бил на германски CSC (DBT). На SEE за истиот модел има повеќе и поредовни апдејти.

  Лично јас на С8 секогаш добивав/м, брзи апдејти откако го купив од Ледиком (октомври 2017). XSG ставен на SEE регион.
   
 23. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  963
  1,474
  13 Јануари 2014
  Машко
  Да, можно е. И на MBM и на DBT го користев, со двата имаше каснење многу. Кај Телеком повеќе него на DBT, ама каснеа.
   
 24. palacinka55

  palacinka55
  Intern

  7
  0
  8 Јануари 2018
  Машко
  Дечки помош околу избор на телефон...се мислам измеѓу samsung a50 и xiaomi mi 9t?
   
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  584
  1 Јуни 2016

Сподели

Вчитување...