Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Amy87

Intern
28 октомври 2011
41
11
Зедов Lumia 640. Не ми созволува апдејт на фб,ниту симнување на фб messenger. Дава ерор 8004884b. Јазикот и локацијата ми се исти-USA. Помош ве молам...
 

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,316
2,775
скопје
Зедов Lumia 640. Не ми созволува апдејт на фб,ниту симнување на фб messenger. Дава ерор 8004884b. Јазикот и локацијата ми се исти-USA. Помош ве молам...
Време\Регион погрешни, провери и смени ги.
Logout/login напрај.
Ако не се оправи ти останува reset.
By the way добар избор на телефон.
 

Amy87

Intern
28 октомври 2011
41
11
Време\Регион погрешни, провери и смени ги.
Logout/login напрај.
Ако не се оправи ти останува reset.
By the way добар избор на телефон.
Ресетот помогна. Фала =)
Туку, го полнам сега за првпат и прежежок е, одвај го допирам. Што може да е причината?
 

STEFF

Unstoppable
4 јули 2013
1,387
2,130
Скопје
И кај мене 640 станува жежок при полнење со оригиналниот полнач. Btw решение на сите на сите такви програми што одбиваат да се инсталираат, на мајкрософт е ресет. Не баш најпрактично решение.
 

Amy87

Intern
28 октомври 2011
41
11
Имам сега нов проблем со лумиа 640. Престана да ми работи флешот (блицот за flashlight) и магично ми се зезна месинџер апликацијата од фб, и кога ја инсталирав повторно, ми јавува ерор #602 username is not a member of the user table. wtf?? До пред 10 минути функционираше. Што е со телефонов? :( :(

Според тредов, кај повеќе windows телефони се случува ова
http://forums.windowscentral.com/ask-question/380928-what-facebook-messenger-error-602-a.html

Некој од вас со WP има ваков проблем?
 

STEFF

Unstoppable
4 јули 2013
1,387
2,130
Скопје
Имам сега нов проблем со лумиа 640. Престана да ми работи флешот (блицот за flashlight) и магично ми се зезна месинџер апликацијата од фб, и кога ја инсталирав повторно, ми јавува ерор #602 username is not a member of the user table. wtf?? До пред 10 минути функционираше. Што е со телефонов? :( :(

Те погодил некој малер, ај пак фактори ресет
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
Мене месинџерот на андроид ме утепа, лагува како улав од кога го апдејтирав пред ден, два...
 
5 април 2015
2
0
Имам проблем со телефонот , го оставив да се полни ама не бев дома , се полнел повеке од 24часа и не го приметиле за да го исклучат. Сега пробувам да го вклучам но не сака. Да не знае некој како можам пак да го вклучам ?
 

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,797
9,286
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Држи го копчето за вклучување едно 10 секунди. Доколку несака, повтори ја постапката но телефонот стави го на полнач додека го правиш тоа.


Имам проблем со телефонот , го оставив да се полни ама не бев дома , се полнел повеке од 24часа и не го приметиле за да го исклучат. Сега пробувам да го вклучам но не сака. Да не знае некој како можам пак да го вклучам ?
 

aleksuperior

On your way to fame
6 декември 2012
669
956

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
немозам да го форматирам мојот нокиа ц7 бара некој пин
 

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
сеуште писе коде ерор
 

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
сега баш го читав ова фала за трудот
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
127
105
Брат ми му удрил мерак на LG G4, па ме интересира какви се досегашните искуства со овој телефон.
Прочитав некои работи за него на интернет ама друго е кога ке ти каже некој кој имал некакво искуство.
Како стои со батерија, квалитетот на изработка на моделот со кожна маска и дали се појавуваат некои проблеми кои ке сметаат во секојдневното користење?
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
Ај малку на помош, живци искинав 3 саати веќе со лг во. Не знам како при флешување на кернел, го заебав некако и не сака да се бутира никако. Пишува само 960 fastboot started.
Некако успевам да влезам у даунлоад мод со копчињата ама не сака да ми го препознае глупиот пц да го флешувам наново. ЛГ флеш тул ова дава цело време:
Untitled.png
Инсталирав лг драјвери, не сака никако. Истото ми го дава и на другиот компјутер...
Знае некој како да средам да го препознае, или да го мавнам од земја? Мда, Г2, 32ГБ. Д802.
 
Последна промена:

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Ај малку на помош, живци искинав 3 саати веќе со лг во. Не знам како при флешување на кернел, го заебав некако и не сака да се бутира никако. Пишува само 960 fastboot started.
Некако успевам да влезам у даунлоад мод со копчињата ама не сака да ми го препознае глупиот пц да го флешувам наново. ЛГ флеш тул ова дава цело време:
Погледнете го атачментот 33182
Инсталирав лг драјвери, не сака никако. Истото ми го дава и на другиот компјутер...
Знае некој како да средам да го препознае, или да го мавнам од земја?
Znaes kako da vlezes vo Fastboot kaj nego?

Ako da, togas simni Custom Recovery nekoja, stavi adb drajveri (4 fajla se toa) , stavi ja recovery.img vo istiot folder, i od tamu otvori CMD ili Command Prompt..

Stavi go telefonot vo fastboot (najcesto so drzenje volume- & power kaj poveketo), i iskucaj od toj folder komanda:

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot clear cache
fastboot reboot recovery

I tamu formatiraj cache..

Za instalacija na nov rom, moras i nego da go stavis na telefonot, ama toa e vtora faza..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,501
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно